niedziela, 17 października 2021

„Magda M. Słoneczna strona” Radosław Figura

„Magda M.” to nadal jeden z moich ulubionych seriali. Poznałam także dalsze losy bohaterów w pierwszej części powieści „Magda M. Ciąg dalszy nastąpił”. Fakt faktem, że nie do końca pasowała mi nowa odsłona tak lubianych przeze mnie bohaterów, jednak postanowiłam poznać ich dalsze losy.

Magda, której życie wywróciło się do góry nogami, ma wątpliwości co do zamążpójścia. Agata stara się odnaleźć w roli matki, jednocześnie walcząc ze złośliwościami teściowej i odczuwaniem braku wsparcia ze strony męża. Karolina wiedzie, wydawałoby się, idealne życie żony i matki, ale jednak coraz częściej sięga po kieliszek czerwonego wina. Mariola stara się poukładać wszystko od nowa w obliczu zbliżającego się rozwodu. Czy przyjaźń pomoże im rozwiązać wszelkie problemy?

Z chęcią sięgnęłam po tę powieść, aby ponownie spotkać się z moimi ulubionymi serialowymi postaciami. Jak odnaleźli się w nowych życiowych rolach, co się u nich wydarzyło, z czym przyszło im się zmierzyć? Tym razem wraz z bohaterkami przeżywamy trudy macierzyństwa, wchodzenie dzieci w dorosłość, nieporozumienia, kompromisy. Tak naprawdę każdy znajdzie tutaj osobę, z którą może się utożsamić i wspólnie próbować rozwiązać dręczący problem. Ta powieść jest jak, no właśnie, codzienny serial, gdzie widz obserwuje życie bohaterów, które do złudzenia przypomina to w rzeczywistości. Podobne sytuacje, podobne dylematy, wybory, trudności. Warto czasami sięgnąć po taką lekturę. Być może czytelnik odnajdzie w niej wskazówkę dla siebie.

Oprócz sytuacji z życia wziętych nie zabrakło tutaj zwrotów akcji. Zwłaszcza wątek Agaty był bardzo ciekawy. To przerażające, jak bardzo można się zawieść na drugim człowieku, który wydawałby się wart zaufania jak nikt inny. Poza tym nie zabrakło problemu równości, ukrywania swojej orientacji przed rodziną, dysonansu pomiędzy zasadami niektórych przedstawicieli kościoła, a miłością jednego człowieka do drugiego bez względu na płeć.

„Magda M. Słoneczna strona” to powieść o potędze przyjaźni i miłości, które są niezastąpionym elementem życia w walce z przeciwnościami losu. Pozwala utożsamić się z bohaterami i przeżywać z nimi troski codzienności. To również idealna czytelnicza rozrywka zarówno dla miłośników serialu „Magda M.”, jak i tych, którzy lubią sięgnąć po powieści obyczajowe. Polecam.

                                Za możliwość przeczytania dziękuję Wydawnictwu Znak 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Jeżeli dotarliście tutaj, nie zapomnijcie zostawić chociaż jednego słowa :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...