wtorek, 4 kwietnia 2023

15 premier kwietnia [książki]

Z lekkim czasowym poślizgiem spieszę do Was z książkowymi premierami kwietnia. Już tradycyjnie wybrałam 15 książek, różnego gatunku, które według mnie są warte uwagi w tym miesiącu. Ciekawi?

1.   „Kult” Henrik Fexeus, Camilla Läckberg

„Kult to druga część trylogii autorskiego duetu Läckberg & Fexeus.

W sztokholmskiej dzielnicy Södermalm uprowadzony zostaje pięcioletni Ossian. Natychmiast rusza dochodzenie. Do policyjnego zespołu Miny Dabiri dołącza negocjator Adam Blom, który dostrzega podobieństwa do wcześniejszej sprawy – niestety o tragicznym finale. Wszystko wskazuje na to, że i tym razem porwań będzie więcej. Mina Dabiri prosi o pomoc Vincenta Waldera – mentalistę, z którym nie miała kontaktu od niemal dwóch lat. Znawca psychologii, który przez wielu uważany jest za zdolnego do czytania w myślach, od razu dostrzega analogie do sprawy sprzed kilku lat. Wzajemna relacja Miny i Vincenta ma bardzo szczególny charakter. Mur, którym każde z nich oddzieliło się przed swoją przeszłością, zaczyna pękać, gdy spotykają się po raz kolejny.

Policja rozpoczyna wyścig z czasem i bezwzględnym mordercą działającym według logicznego i rytualnego schematu.

Kto wygra tę nierówną grę?”

Dlaczego warto się zainteresować?


Przede wszystkim to kontynuacja „Mentalisty”, który skradł serca wielu czytelnikom. Zapowiada się ciekawy kryminał z elementami psychologii, a ja takie połączenie bardzo lubię.

Wydawnictwo Czarna Owca, kryminał/thriller, premiera 26.04.2023

2. „Thunderhead. Żniwa śmierci” Neal Shusterman 

Drugi tom bestsellerowego cyklu "Żniwa śmierci".

“Po Zimowym Konklawe Citra i Rowan rozdzielają się. Obydwoje czują, że skostniałe struktury Kosodomu wymagają gruntownych zmian, ale każde z nich ma inny plan działania.

Citra będzie próbowała walczyć z zepsuciem od środka. Trzyma się blisko swojej mentorki, sędzi Curie, i zyskuje szacunek wśród kosiarzy. Tymczasem Rowan staje się mrocznym bohaterem, kosiarzem Lucyferem, który samozwańczo wymierza sprawiedliwość – używając ognia, niszczy skorumpowanych kosiarzy, niegodnych pełnionej w społeczeństwie funkcji.

Obydwoje zdają sobie sprawę z tego, że są zbyt słabi, by wygrać z tak zwanym „nowym porządkiem” w Kosodomie. Przyglądający się wszystkiemu z boku Thunderhead znajduje sposób, aby skontaktować się z Rowanem. System to jedyny na tyle mądry byt, który mógłby rozwiązać dramatyczne problemy tego pozornie doskonałego świata.

Ale czy warto pokładać całą nadzieję w Thunderheadzie?”

Dlaczego warto się zainteresować?


Kolejny tom bestsellerowego cyklu Neala Shustermana. Pierwszy tom, co prawda, jeszcze przede mną, ale niesamowicie kusi mnie ta seria. Koncept jest wyjątkowo ciekawy, bo oto przecież ludzkość pokonała nawet śmierć, a o zakończeniu czyjegoś życia mogą decydować jedynie kosiarze.

Wydawnictwo Uroboros, Fantastyka, premiera 26.04.2023

3. „Maska” Anna Kasiuk 

„Miłość, potrzeba bezpieczeństwa i stabilizacji, dobrobyt i pozycja społeczna wytyczały drogę do idealnego życia Julity Ochuckiej. To jednak okazało się mrzonką. A na końcu czekała śmierć.

Julita Ochucka jest kierowniczką do spraw kluczowych klientów wiodącej firmy farmaceutycznej. Zaangażowana w swoją pracę i przedkładająca życie zawodowe nad rodzinne, zostaje postawiona przed poważną próbą. Ta rozgrywka nie ma niestety dobrego rozwiązania. Każda decyzja pociągnie za sobą ofiary.

Sprawa zabójstwa trafia do dwójki najlepszych dochodzeniowców w Warszawie. Lidia i Marcin nie spodziewają się jednak, że przyjdzie im stawić czoło rekinom biznesu, a ich oddanie odkryje kamuflowane przez lata machlojki. Czy śledczym uda się odnaleźć sprawców okrutnego zabójstwa? Czy podobieństwo policjantki do ofiary pomoże rozwikłać sieć tajemnic, w którą uwikłani zostali kochankowie nieżyjącej? Czy prawdziwa miłość, do której tęsknią obie kobiety, istnieje? Odpowiedzi na te oraz inne pytania znajdziecie w najnowszej powieści Anny Kasiuk zatytułowanej Maska.”

Dlaczego warto się zainteresować?


Spodziewam się kryminału z romansem w tle. W dodatku pojawia się wątek firmy farmaceutycznej. Jakże zatem miałabym nie polecić tego tytułu? 😉

Wydawnictwo Dlaczemu, Kryminał/romans, premiera 05.04.2023

4. „Aleja Białych Róż” Renata Czarnecka 

„Zimą 1820 roku do Warszawy przybywa owdowiała księżna Kurakina z córką. Ich pojawienie się budzi ciekawość tutejszej arystokracji. Szybko rozchodzi się pogłoska o tym, że księżna jest w finansowych tarapatach i przyjechała tu po to, by znaleźć córce męża. Prawdziwy powód jest jednak inny… Tymczasem na warszawskich salonach bryluje przystojny i rozpieszczany przez damy oficer Gieorgij Lwowicz Biezobrazow – faworyt księżnej namiestnikowej, Aleksandry Zajączkowej. Los sprawi, że drogi księżniczki Kurakiny i Biezobrazowa się przetną, a pomiędzy młodymi stanie księżna namiestnikowa.

Zapraszamy do zanurzenia się w klimat Warszawy z początku XIX wieku. Wielki książę Konstanty twardą ręką rządzi Królestwem Polskim, a Nowosilcow trzęsie Warszawą, budząc postrach mieszkańców. Mimo niewoli pod carskim jarzmem arystokracja korzysta z karnawału, bawi się i snuje intrygi…”

Dlaczego warto się zainteresować?


Wiecie, że uwielbiam powieści z fabułą osadzoną w dawnych czasach. Po przeczytaniu sagi Kuchennymi Drzwiami, „Aleja Białych Róż” jest dla mnie pozycją obowiązkową. Jeżeli tak jak ja uwielbiacie tego typu książki, z pewnością ta Was zainteresuje.

Wydawnictwo Lira, literatura obyczajowa, 05.04.2023

5. „Dziewczyna z Titanica” Shana Abé 

„Piękna opowieść, która odsłania kulisy skandalicznego romansu najsłynniejszej pary swoich czasów – Johna Jacoba Astora i Madeleine Force – i ich tragicznego miesiąca miodowego na pokładzie Titanica. To historia, która pozostaje w pamięci czytelników jeszcze długo po przeczytaniu ostatniej strony.

Madeleine Talmage Force ma zaledwie siedemnaście lat, kiedy zwraca na siebie uwagę Jacka Astora. Jest piękna, inteligentna i należy do klasy wyższej, ale Astorowie to zupełnie inna liga.

Matka Jacka, pani Astor, była przedstawicielką amerykańskiej elity i najbardziej wpływową osobistością Nowego Jorku. Jack natomiast to człowiek odważny i pracowity – bohater wojenny,

wynalazca i zręczny biznesmen. Mimo przeciwności losu zakochują się w sobie bez pamięci.

Wiosną 1912 roku para wyrusza w podróż na pokładzie luksusowego transatlantyku, RMS Titanic. Gdy statek uderza w górę lodową, Jack pomaga Madeleine wsiąść do łodzi ratunkowej i zapewnia ją, że wkrótce zobaczą się w Nowym Jorku...”

Dlaczego warto się zainteresować?


Nie spotkałam się wcześniej z powieścią, w której rejs i tragedia Titanica byłyby głównym tłem dla wydarzeń. Z racji tego, że interesuję się tym tematem, nie mogłam nie umieścić tej książki w zestawieniu. Spodziewam się, że przypadnie do gustu miłośnikom literatury obyczajowo-historycznej

Wydawnictwo Filia, literatura historyczna/obyczajowa, premiera 12.04.2023

6. „Wiem, co czujesz” Gabriela Gargaś 

„Są takie historie, które pozostają niedokończone”.

To był przypadek, że trafili na siebie. Ona – towarzyska i pełna witalności pisarka, która zawsze ma czas dla innych. On – małomówny egocentryk, skupiony na karierze w banku i starannie ukrywający swoje uczucia.

Trzy lata temu Iga rzuciła pracę w Warszawie i przeprowadziła się na wieś. W starej chacie urządziła swoją samotnię. Ale taką, w której pełno jest psów, kotów i ludzi. Przy malinowej herbacie i pachnącym drożdżowym cieście Iga słucha zwierzeń przyjaciół – Miry, Pawła, Elli i Mateusza. Każde z nich przechodzi trudne chwile, podobnie jak Iga, która stara się o tym nie mówić. Uśmiecha się do życia i pisze swoją trzecią książkę. Najważniejszą – ma być jak katharsis – o samotności, poranieniu, potrzebie bliskości. To historie bliskich jej osób.

Michał miał być tylko kolejnym rozmówcą. Ale życie jak zwykle napisało własny scenariusz.

Wiem, co czujesz to powieść o tym, jak pachnie wiosna, czym jest prawdziwe szczęście i gdzie szukać pocieszenia oraz nadziei, kiedy życie powali na ziemię. O bolesnych zakończeniach i nowych początkach. I wierze, że to wszystko ma sens.

Dlaczego warto się zainteresować?


Dlatego, że to historia o radzeniu sobie z samotnością i trudnymi chwilami. O tym, jak rozpocząć życie od nowa. Takie książki są ważne.

Wydawnictwo Literackie, literatura obyczajowa, premiera 12.04.2023

7. „Maria Fiodorowna. Pamiętnik carycy” C.W.Gortner 

„Od świetności do upadku. Matka ostatniego cara Rosji, Maria Fiodorowna, powszechnie szanowana i światła władczyni była świadkiem wydarzeń, które wstrząsnęły światem i na zawsze zmieniły bieg historii.

Dziewiętnastoletnia Maria Zofia Fryderyka Dagmara, duńska księżniczka, została wydana za rosyjskiego następcę tronu, późniejszego Aleksandra III. Po śmierci męża nie mogła pogodzić się ze statusem odsuniętej od władzy wdowy. Uważała, że syn, Mikołaj II, nie dość energicznie dąży do reform, które przekształciłyby Rosje w nowoczesne państwo. Była w wiecznym konflikcie z synową Aleksandrą, która znalazła się pod całkowitym wpływem demonicznego Rasputina.

Barwna, porywająca opowieść o imperium, które drży w posadach. Portret arystokracji i pałacowych intryg, ale też opis pól bitewnych i kraju pogrążonego w krwawej bratobójczej walce. Historia widziana oczami kobiety, która pokochała Rosję i musiała bezradnie patrzeć na tragiczny koniec starego świata.”

Dlaczego warto się zainteresować?


Często mówi się o carycy Katarzynie. To właśnie o niej powstało wiele powieści. Warta uwagi jest także Maria Fiodorowna, matka ostatniego cesarza rosyjskiego Mikołaja II Romanowa. Bardzo lubię powieści historyczne dotyczące monarchiń, o których na próżno szukać informacji na lekcjach.

Wydawnictwo Harper Collins Polska, literatura historyczna/piękna, premiera 12.04.2023

8. „Nazistowscy miliarderzy” David de Jong 

„Przełomowe śledztwo dotyczące współpracy nazistów z niemieckimi potentatami biznesu, którzy zarobili miliardy na potwornościach popełnianych przez Trzecią Rzeszę w czasie drugiej wojny światowej. Publikacja wyjaśnia także, dlaczego Stany Zjednoczone pozwoliły, by ludzie ci nie ponieśli żadnych konsekwencji.

W roku 1946 Günther Quandt – założyciel najbardziej kultowego niemieckiego imperium przemysłowego i protoplasta dynastii, która do dzisiaj kontroluje firmę BMW – został aresztowany pod zarzutem kolaboracji z nazistami. Quandt twierdził przed sądem, że do wstąpienia do NSDAP zmusił go jego arcyrywal, minister propagandy Joseph Goebbels. Zapadł wyrok uniewinniający. Jednakże biznesmen kłamał; pokolenia jego spadkobierców, a także spadkobierców innych nazistowskich miliarderów jeszcze bardziej się wzbogaciły dzięki nazistom, podczas gdy ich rozrachunek z mroczną przeszłością należało (w najlepszym razie) uznać za niekompletny. Wiele tych osób dalej kontroluje sporą część światowej gospodarki jako właściciele powszechnie znanych, dostępnych na całym globie marek. Potworne dziedzictwo dynastii, które dominowały w takich przedsiębiorstwach jak Daimler-Benz, współzakładały firmę Allianz i nadal zarządzają spółkami Porsche, Volkswagen czy BMW długo ukrywano przed opinią publiczną – aż dotąd.

Książka Davida de Jonga, przełomowe osiągnięcie dziennikarstwa śledczego, opisuje prawdziwą historię gromadzenia przez najbogatsze niemieckie dynastie biznesowe szemranych pieniędzy i władzy dzięki uczestnictwu w potwornościach Trzeciej Rzeszy. Korzystając z bogatych, niewykorzystywanych dotąd źródeł, de Jong pokazuje przejmowanie przez niemieckich magnatów finansowych spółek żydowskich, ich starania o niewolniczą siłę roboczą oraz intensyfikację produkcji broni na potrzeby hitlerowskiej armii w okresie, gdy płonęła prawie cała Europa. Co jednak najbardziej szokujące, autor ujawnia polityczny oportunizm Stanów Zjednoczonych, dzięki któremu nazistowscy miliarderzy mogli uniknąć konsekwencji swoich zbrodni i ukryć krew, która po dziś dzień plami tuzy gospodarki niemieckiej i światowej.”

Dlaczego warto się zainteresować?


Dość sporo wszelkiej maści powieści z II wojną światową w tle. Rzadko mówi się jednak o tych, którzy na tej wojnie się wzbogacili nie przejmując się kontaktami z nazistami. Co gorsza, nadal wzbogacają się na takim dziedzictwie. Z pewnością jest to pozycja warta uwagi.

Wydawnictwo Post Factum, Literatura faktu, 26.04.2023

9. „Złodziejka listów” Anna Rybakiewicz

„Wojna odebrała jej wszystko, czego pragnęła od życia. Spokój. Miłość. Przyszłość.

Astrid Rosenthal, młodziutka żydówka z Łomży, na kilka dni przed likwidacją getta ucieka do Warszawy. Na swojej drodze spotyka Waltera Schmidta, oficera SS. Początkowo mężczyzna jest oczarowany dziewczyną, do czasu, aż jej prawdziwa tożsamość zostaje ujawniona. Na szczęście Astrid udaje się uciec z rąk wroga i niespodziewanym zrządzeniem losu znajduje schronienie w maglu prowadzonym przez Niemkę. Ścieżki bohaterów będą się nieustannie przecinać. Walter za wszelką cenę będzie próbował odnaleźć Astrid. Ona z kolei zrobi wszystko, aby nie dać się złapać, gdyż wie, że skończy się to dla niej tragicznie. Nie przeczuwa jednak, czym tak naprawdę kieruje się oficer SS, szukając dziewczyny…”

Dlaczego warto się zainteresować?


Przyznaję, że po przeczytaniu kilku powieści tego typu, spodziewam się pewnego schematu, jednak pierwsza książka Anny Rybakiewicz zaskoczyła mnie swoją świeżością. Jestem ciekawa, jak będzie tym razem.

Wydawnictwo Filia, literatura historyczna/obyczajowa, premiera 12.04.2023

10. „Nie odkryjesz prawdy” Diana Brzezińska 

„Do prokuratury zgłasza się Antoni Madej. Twierdzi, że jest seryjnym zabójcą prostytutek. Chce rozmawiać tylko z Sawicką. Robi wszystko, by oskarżono go o te morderstwa. Prokurator od początku nie wierzy w jego winę. Zastanawia się, kto za tym stoi, dlaczego mężczyźnie tak zależy na uznaniu go za winnego i skąd zna szczegóły każdej zbrodni.

Michalskiemu po śmierci Klimka przydzielono nową partnerkę, Mariolę Kruk. Razem szukają dowodów na niewinność Madeja. Kobieta szybko orientuje się, że policjanta i Sawicką łączy coś więcej niż praca, mimo że oboje skrzętnie to ukrywają. Ale zabójca prostytutek i nowa osoba w zespole to nie jedyne problemy Sawickiej. Do prokurator przychodzą rodzice Lisa i proszą ją o pomoc w odnalezieniu syna. Brutalnie zamordowani zostają emerytowany sędzia i jego żona. Na miejscu zbrodni Sawicka zauważa ślady, które przywołują wspomnienia o starym śledztwie prowadzonym przez jej dawnego patrona...

W czwartym tomie serii o prokurator Gabrieli Sawickiej kolejne mroczne sekrety zaczynają wychodzić na jaw. Sawicka zrobi wszystko, by nie ujrzały światła dziennego. Ale czy uda jej się ochronić bliskich i samą siebie? Czy odkryje prawdę o seryjnym zabójcy? Czy uwolni się wreszcie od dręczących ją demonów?”

Dlaczego warto się zainteresować?


Wiadomość o premierze nowej powieści Diany Brzezińskiej to z pewnością miła informacja dla wszystkich miłośników autorki i jej cyklu „Prokurator Gabriela Sawicka”. Ja z pewnością też niebawem poznam tę serię.

Wydawnictwo Otwarte, kryminał, premiera 12.04.2023

11. „Toksyczne układy” Katarzyna Wolwowicz 

„Olga Balicka wraca do pracy po urlopie macierzyńskim. Czeka na nią milion spraw niecierpiących zwłoki. Jednak pani komisarz chce się przyjrzeć śledztwu, które już dawno zostało umorzone. Ktoś zabił Barbarę Muszyńską na klatce schodowej kamienicy Olgi, ale z powodu braku śladów nie wykryto sprawcy. Najpierw jednak trzeba rozwikłać zagadkę śmierci Beaty Nowak–kontrowersyjnej kierowniczki w koncernie farmaceutycznym BigPharma.

Czy to przypadek, że obie zamordowane kobiety pracowały w tej samej firmie? Olga czuje niepokój, wiedząc, że jej siostrę też tam zatrudniono. Jakie tajemnice ukrywa prezes BigPharmy? Czy jest to firma działająca dla dobra ludzkości? Czy raczej nie liczy się z chorymi, a stawia wyłącznie na własne zyski?

Do śledztwa dołącza prokurator Kalina Talarek. Współpraca z małżeństwem śledczychnie jest usłana różami. Pani prokurator nie lubi Olgi, ale interesuje się Kornelem. Jak bardzo uda jej się namieszać?

Duet Olga Balicka i Kornel Murecki wracają w trzeciej części serii. A razem z nimi do akcji dołącza ktoś jeszcze…Ktoś, kto nie został ujęty podczas ich pierwszego wspólnego śledztwa.

Kiedy do głosu dochodzi strach o najbliższych, gra toczy się o najwyższą stawkę.”

Dlaczego warto się zainteresować?


Jestem fanką twórczości Katarzyny Wolwowicz i nie wyobrażam sobie nie umieścić w zestawieniu jej najnowszej powieści. To jedna z tych autorek, których książki czyta się jednym tchem. Poza tym, kto przeczytał „Fałszywe tropy” ten po prostu musi sięgnąć po „Toksyczne układy”.

Wydawnictwo Zwierciadło, Kryminał/thriller, premiera 12.04.2023

12. „Spirala” Igor Brejdygant 

Kto stracił już wszystko, zapomina, czym jest strach.

„Wywołana przez zakazany związek iskra radości, za którą tęskniła latami. Tyle wystarczyło, żeby Dominika Stawecka, idealna żona szanowanego ministra, zawsze racjonalna i poukładana, złamała wszystkie zasady, którym do tej pory hołdowała. Jej romans z Aleksandrą – choć skazany na tragiczny finał – sprawia, że przez jakiś czas ze szczęścia unosi się nad ziemią.

Nie ma nawet pojęcia, że przyjdzie jej za to zapłacić najwyższą cenę.

Wkrótce polityczni wrogowie jej męża dowiadują się o zdradzie i po kolei los odbiera jej wszystko, co drogie. Jedna po drugiej giną kolejne osoby z jej najbliższego otoczenia, a Dominika wpada w spiralę kolejnych, coraz dotkliwszych zdrad, aż w końcu zapomina, czym jest strach.

Ta kobieta nie cofnie się przed niczym, aby ocalić tych, których kocha najmocniej.”

Dlaczego warto się zainteresować?


Ja sięgnę po tę książkę przede wszystkim, żeby sprawdzić, jak tym razem wypadnie spotkanie z twórczością Igora Brejdyganta. „Wiatr” mnie nieco zaskoczył, nieco rozczarował, dlatego z czystej ciekawości przeczytam „Spiralę”. A tym, którzy nie znają jeszcze książek autora, polecam samemu się przekonać.

Wydawnictwo Znak, kryminał/thriller, premiera 26.04.2023

13. „Seans spirytystyczny” Sarah Penner 

„Niechaj Bóg zlituje się nad nieszczęśnikiem, który ośmieli się stanąć na drodze mściwego medium…

Rok 1873. W opuszczonym zamku na obrzeżach Paryża rozpoczyna się mroczny seans spirytystyczny, prowadzony przez sławne medium. Vaudeline D’Allaire, znana na całym świecie ze swojego talentu do przywoływania duchów osób, które padły ofiarami morderstwa, pomaga poznać tożsamość sprawców – jest ostatnią deską ratunku dla wdów i detektywów.

Lenna Wickes przybyła do Paryża, żeby odkryć prawdę na temat śmierci swojej siostry. Aby tego dokonać, musi zagłębić się w świat tajemnic i przełamać swoje zdroworozsądkowe uprzedzenie do okultyzmu. Pobiera nauki u Vaudeline, a gdy okazuje się zdolną uczennicą, zostaje jej prawą ręką. Towarzyszy Vaudeline w podróży do Anglii, gdzie ma ona rozwiązać sprawę głośnego morderstwa. Kiedy w końcu obie przystępują do działania i na dodatek łączą siły z wpływowymi członkami Londyńskiego Towarzystwa Spirytystycznego, zaczynają podejrzewać, że próbując rozwikłać tajemnicę zbrodni, same zostały w nią wmieszane…”

Dlaczego warto się zainteresować?


„Zaginiona apteka” była dość ciekawą lekturą. Ty razem autorka wchodzi w temat okultyzmu i wywoływania duchów. Sami przyznajcie, że to już brzmi intrygująco. Mam nadzieję, że ta książka jeszcze bardziej mi się spodoba.

Wydawnictwo Harper Collins Polska, powieść historyczna/obyczajowa, premiera 26.04.2023

14. „Straszliwa zieleń” Benjamin Labatut 

„Kto może decydować o tym, jak powinniśmy kierować światem?

Odpowiedzi na to pytanie szukają bohaterowie Labatuta – samotnicy o wielkiej fantazji, nieprzystosowani dziwacy, odludki coraz bardziej uciekające w świat swoich rojeń. A przy tym: wielcy wynalazcy, którzy zmienili oblicze współczesnej nauki.

To podróż przez szalony, nieraz okrutny XX wiek: czas wielkich odkryć i wielkich zbrodni, które nierozerwalnie splatają się w biografiach bohaterów Straszliwej zieleni. Autor prowadzi nas przez sanatoria dla gruźlików, okopy I wojny światowej, komory gazowe Auschwitz i aule największych uniwersytetów. Opisuje naukową rewolucję oraz największych rewolucjonistów: tych, którzy potrafili odkrywać nowe światy, ale długo pozostawali ich jedynymi mieszkańcami.

Benjamín Labatut, podobnie jak oni, dostrzega cały wszechświat tam, gdzie inni widzą coś pozbawionego znaczenia i głębi. Sprawnie łącząc fakty z fikcją, tworzy uniwersalną opowieść o potędze nauki i wyobraźni, ludzkich upadkach oraz tym, jak wiele jesteśmy w stanie poświęcić w imię tego, w co wierzymy.”

Dlaczego warto się zainteresować?


Mnie zainteresował poruszany w tej książce temat rewolucji obyczajowych, dziejowych i naukowych XX wieku. To lektura o potędze nauki i wyobraźni. O ideach i poświęceniu w imię wyznawanych przez siebie wartości

Wydawnictwo Czarne, literatura piękna, premiera 19.04.2023

15. „Sąsiednie kolory” Jakub Małecki 

„Lato 1926 roku. Stolarz Krystian Dzierzba rozpoczyna pracę nad trumną dla kobiety, która rzekomo umarła z tęsknoty. Szalona Leokadia jak co wieczór czeka ze strzelbą na znienawidzonego kormorana. Nękany wspomnieniami syn miejscowego lekarza stoi na moście i rozważa skok. Ich losy nieoczekiwanie się przetną, kiedy po podsłuchaniu przypadkowej rozmowy córka Krystiana postanowi wyruszyć do lasu w poszukiwaniu Diabła. Wkrótce wszyscy staną przed decyzjami, które zmienią ich życie.

Sąsiednie kolory to powieść o tęsknocie, odwadze i miłości niemożliwej. O stwarzaniu prawdy, pustych miejscach w ciele, leczeniu tańcem i słowach, które wędrują daleko poza śmierć.”

Dlaczego warto się zainteresować?


Książki Jakuba Małeckiego są jedyne w swoim rodzaju. Prawdziwe, nie owijające w bawełnę. Piękne, choć często okrutne. Autor posługuje się wyjątkowym stylem. I tym razem uważam, że będzie to bardzo udane spotkanie z jego twórczością.

Wydawnictwo SQN, literatura piękna, premiera 26.04.2023

I to byłoby na tyle. Znaleźliście coś dla siebie?



*opisy książek pochodzą od wydawców. Okładki - Tania książka

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Jeżeli dotarliście tutaj, nie zapomnijcie zostawić chociaż jednego słowa :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...