niedziela, 3 listopada 2013

"Kryminalny Wrocław" M. Guzowska, A. Krawczyk, A. Michalewska

autor: Marta Guzowska, Agnieszka Krawczyk, Adrianna Michalewska 
wydawnictwo: Oficynka 
liczba stron: 240 
ocena: 7/10Jestem wielką fanką twórczości Agnieszki Lingas- Łoniewskiej. Akcja w jej powieściach dzieje się w większości we Wrocławiu. Dlatego też widząc tytuł „Kryminalny Wrocław” stwierdziłam, że koniecznie muszę przeczytać tą książkę.

„Kryminalny Wrocław” to składanka 11 opowiadań kryminalnych. Niektóre z nich wręcz mrożą krew w żyłach. Wiele z nich nawiązuje do historii miasta. Niektóre posiadają nutkę fantastyki. Część z nich można spokojnie nazwać thrillerem.

 Chociaż nie przepadam za książkami, które są zbudowane z samych opowiadań, ta naprawdę przypadła mi do gustu. Zdecydowanie najbardziej spodobała mi się historia zatytułowana „Autor- widmo” oraz „Elegancja”. Szczególnie to drugie opowiadanie jest bardzo zaskakujące. Bardzo ciekawe i zarazem przerażające jest to o tytule „Podziemne miasto”. Uważam, że jest ono chyba najmroczniejsze i wzbudzające największe dreszcze. Niewiele gorsze, ale również wywołujące strach jest opowiadanie nr 1. Istny horror. Nie wszystkie części „Kryminalnego Wrocławia” uznaję za świetne, jednakże każda ma w sobie coś, co może zainteresować. 

Polecam gorąco zagorzałym fanom kryminału, sensacji, horroru. Na pewno Wam się spodoba.

Wydawnictwo Oficynka

http://soy-como-el-viento.blogspot.com/2013/10/wyzwanie-polacy-nie-gesi-edycja-druga.html


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Jeżeli dotarliście tutaj, nie zapomnijcie zostawić chociaż jednego słowa :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...