piątek, 25 kwietnia 2014

"Siódmy rok" Agata Kołakowska

autor: Agata Kołakowska
wydawnictwo: Prószyński i S-ka
liczba stron: 320
moja ocena: 8/10

Od dawna wszyscy przesądni wiedzą, że siódmy rok małżeństwa jest najtrudniejszym okresem dla zakochanej pary. Z tym problemem musieli się zmierzyć bohaterowie "Siódmego roku".

Eliza i Adam są siedem lat po ślubie. Na ogół jest to zgodna para. Oboje jednak nie czują się zbyt szczęśliwi w związku. Postanawiają się rozwieść, ale pozostając przyjaciółmi, ponieważ żadne z nich nie wyrządziło drugiemu krzywdy. Po rozprawie rozwodowej eks małżonkowie spotykają się na imprezie. Postanawiają, że znajdą dla siebie nawzajem idealnych partnerów. Tak oto rodzi się zakład, który ma uszczęśliwić zarówno Elizę i Adama, a jednocześnie udowodnić, kto kogo zna lepiej.

"Siódmy rok" to druga książka autorstwa Agaty Kołakowskiej, z jaką miałam przyjemność się zapoznać. Jest to świetna lektura na wyluzowanie. Można się przy niej nieźle pośmiać, szczególnie kiedy poznacie Filipa i jego niecodzienne hobby.

Muszę przyznać, że jako czytelnik dopuściłam się czegoś bardzo złego, a mianowicie, kiedy dotarłam do momentu idealnego szczęścia bohaterów, nie mogłam się powstrzymać i zajrzałam na ostatnią stronę. W tym momencie uznałam, że książka wcale nie okaże się taka super, jak do tej pory mi się wydawała i że nie tak to sobie wyobrażałam. Zasmucona tym faktem, powróciłam na czytaną stronę i kiedy uczciwie dotarłam do końca, uważam, że książka jest naprawdę dobra. Dlatego mam nauczkę, żeby nie poznawać za szybko zakończenia.

Oprócz zabawnych momentów są też i te smutne, a nawet bardzo smutne. Niestety, osoba, którą uważałam za jedną z najlepszych w tej historii, totalnie zawiodła moje zaufanie i przegrała całą sympatię. Kto to był? Nie zdradzę. Był moment, kiedy aż chciało się zapłakać (i tym razem nie ze śmiechu). Moim zdaniem taka sytuacja była potrzebna, aby całość zakończyć szczęśliwie.

Polecam książkę wszystkim, którzy chcą się wyluzować i pośmiać. Myślę, że czytanie "Siódmego roku" przyniesie Wam sporą rozrywkę.

Wydawnictwo Prószyński i S-ka

Wyzwania:
http://soy-como-el-viento.blogspot.com/2013/10/wyzwanie-polacy-nie-gesi-edycja-druga.html
http://zapiskispodpoduszki.blogspot.com/2014/01/kolejne-wyzwanie-w-zapiskach-moze.html?showComment=1398233859924#c7076178585829775979
http://babskieczytadla.blogspot.com/p/autorskie-wyzywanie-europa-da-sie-lubic.html?showComment=1398234608572
2014 rok z 52 książkami!

4 komentarze:

 1. Ja na szczęście nie mam w zwyczaju zaglądać na ostatnie strony książki. Chętnie poznam tę autorkę.

  OdpowiedzUsuń
 2. Też mi się kiedyś zdarzyło zerknąć na koniec :))) Chętnie bym się z nią zapoznała.

  OdpowiedzUsuń
 3. Czytałam "Płótno" tej autorki i bardzo mi się podobało. :-) Mam nadzieję, że ta lektura również do mnie przemówi.

  OdpowiedzUsuń
 4. Niedawno czytałam tę książkę i bardzo mi się podobała. Jeśli masz ochotę, to zapraszam do przeczytania mojej o niej opinii
  http://babskieczytadla.blogspot.com/2014/02/60-siodmy-rok-agata-koakowska.html

  OdpowiedzUsuń

Jeżeli dotarliście tutaj, nie zapomnijcie zostawić chociaż jednego słowa :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...